Autor Wątek: Paddy w klasztorze/ Paddy wyszedł z klasztoru  (Przeczytany 531615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sylwiaq

• Kelly Znawca
    • 4454193
Odp: Paddy w klasztorze!! (+ Paddy w Medugorje)
« Odpowiedź #6000 dnia: 2010-09-24, 22:03:26 »
:D bardziej mi chodzilo,o to,ze skoro sie zastanawia,to zycie klasztorne nie jest takie zle dla Niego i sie w nim odnajduje  :D
ale mozna i tak pomyslec Sylwio  ;)

hheheh no przepraszam ale ja nadal uważam, że jednak wróci do normalnego świata :)  8) i nieważne, czy bym chciała czy nie- to już inna kwestia- ale po prostu tak mi się wydaje.  :-*

Offline Kozka

• Kelly Wyjadacz
    • 50590512
« Odpowiedź #6001 dnia: 2010-09-24, 22:07:02 »
Jakby nie bylo,ktoregos dnia jedna z nas bedzie sie cieszyc z Jego decyzji,jeszcze pare miesiecy  ;)   8)
...bo kto,kto jeśli nie Ty...

Offline Outlander

• Kelly Bywalec
« Odpowiedź #6002 dnia: 2010-09-24, 23:18:45 »
A ja się zastanawiam (tu przyznaję bez bicia, że nie mam zielonego pojęcia, jak jest naprawdę, tylko tak sobie myślę), czy to, że ma przerwę, to nie wynika zwyczajnie z 'procedur' przed święceniami? Że każdy człowiek, stojący przed złożeniem tych ślubów, ma jakby nakazane to, żeby w spokoju i samotności rozważyć wszystkie 'za' i 'przeciw', że to jest normalne dla wszystkich? Jasne, że wolałabym inaczej :D Ale staram się też spojrzeć z dystansem na tę całą sprawę, a po tym, co widziałam na jego twarzy, to jakoś trudno mi sobie wyobrazić, żeby rzucił to zakonne życie. To trochę tak, jakby zaprzeczył temu, co mówił, że niby tak uwierzył, usłyszał głos itd., a potem sobie stwierdził, że rezygnuje z tego życia (nie samej wiary of korz :P). Nie wiem, w sumie się nie znam, ot, takie tam piątkowo-wieczorne dyrdymały ;) Cokolwiek postanowi, będzie ok, ale co najważniejsze, to żeby dla niego było ok :)
ps. a jak już się złoży te śluby wieczyste, to nie można ich złamać? :D Tak pytam, bo jestem totalnym laikiem, jeśli chodzi o te sprawy ;)

Offline Magdalena

• Kelly Znawca
  • so many times I've tried
    • 3562613
    • http://myspace.com/kfiatuszek
« Odpowiedź #6003 dnia: 2010-09-24, 23:22:30 »
zazwyczaj przed świeceniami jest czas rekolekcji - różny, nie wiem od czego zależny. tydzień, dwa. i to jest na wyciszenie i ostateczne przygotowanie sie do sakramentu. a zrezygnowac moze zawsze, tylko że teoretycznie już zawsze wtedy bedzie ksiedzem - nie bedzie mogl przystepowac do Komunii, zawrzeć ślubu w kościele, za to np. będzie mógł w nagłych przypadkach (np.wypadek komunikacyjny) rozgrzeszać   O:-)
Did you know that 4 out of 3 people don't understand fractions?
"Trwa walka na ziemi i w niebie przeciwko sobie samemu o siebie"

Offline iliana

• Global Moderator
  • Kelly Spec
  • Cover the road
« Odpowiedź #6004 dnia: 2010-09-24, 23:24:27 »
To trochę tak, jakby zaprzeczył temu, co mówił, że niby tak uwierzył, usłyszał głos itd., a potem sobie stwierdził, że rezygnuje z tego życia (nie samej wiary of korz :P).
Może znowu usłyszy głos, który tym razem powie mu: 'Idź Padziku i dzieci rób'.
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.
So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Explore. Dream. Discover.

Cover the road till the end of time

Offline Sylwiaq

• Kelly Znawca
    • 4454193
« Odpowiedź #6005 dnia: 2010-09-24, 23:25:52 »
A po takich święceniach, jakie go czekają, może nadal jeżdzić ze świadectwem? czy jak to jest? nie znam się na tych sprawach nic a nic O:-)

Offline Magdalena

• Kelly Znawca
    • 3562613
« Odpowiedź #6006 dnia: 2010-09-24, 23:28:40 »
zależy od przełożonego

Offline Sylwiaq

• Kelly Znawca
    • 4454193
« Odpowiedź #6007 dnia: 2010-09-24, 23:29:52 »
A po święceniach, kim się staje? że tak infantylnie zapytam  ::)

Offline Magdalena

• Kelly Znawca
    • 3562613
« Odpowiedź #6008 dnia: 2010-09-24, 23:31:41 »
ojcem zakonnym :D albo - upraszczając - księdzem

Offline Asiek

• Kelly Wyjadacz
« Odpowiedź #6009 dnia: 2010-09-24, 23:40:12 »
albo bratem jeśli złoży tylko śluby wieczyste (wtedy jest się bratem zakonnym), a nie będzie miał święceń. Zazwyczaj najpierw się składa śluby, a dopiero później przyjmuje święcenia kapłańskie (wtedy jest się ojcem zakonnym).

Brat zakonny to powołanie bardziej służebne, ponieważ bracia nie mogą spowiadać, odprawiać mszy. Zazwyczaj pracują przy klasztorach w ogrodzie, kuchni, warsztacie itp.
To czy Paddy będzie jeździł nie zależy ode tego czy to są śluby czy święcenia, ale wyłącznie od przełożonych. Oni wysłuchają co Paddy ma do powiedzenia, ale ostateczną decyzję podejmują sami.

Myślę, że lepiej nie dociekać tutaj czy chce złożyć czy wracać. Tego nie wiemy, a po co mają powstać ploty jak w temacie Blondasa i jego rzekomo nieobecnej obrączki i rozstania z Kirą. Sami widzicie, że nic z tego nie było prawdą, a wręcz przeciwnie. Na pewno się dowiemy, w swoim czasie.

Offline mariqruz

• Kelly Entuzjasta
  • Happiness only real when shared.
« Odpowiedź #6010 dnia: 2010-09-24, 23:43:35 »
Miejmy tylko nadzieję, że wybierze dobrze dla siebie  :) :)

Offline Sylwiaq

• Kelly Znawca
    • 4454193
« Odpowiedź #6011 dnia: 2010-09-24, 23:44:08 »
Asiek, dociekać, nie-dociekać ale chyba większośc z nas jakieś przypuszczenia czy "marzenia" z tym zwiazane ma. a za parę miesięcy dowiemy się, czyje przypuszczenia sie potwierdzily. Aha, i dzięki za szczegółową odpowiedź. Troche mi to rozjasniło w mojej małej łepetynie :) aż  wstyd nie wiedzieć takich rzeczy  ::)

Offline Outlander

• Kelly Bywalec
« Odpowiedź #6012 dnia: 2010-09-24, 23:47:56 »
Może znowu usłyszy głos, który tym razem powie mu: 'Idź Padziku i dzieci rób'.
:D :D :D Myślę, że wiele kandydatek by się znalazło, żeby mu dopomóc w realizacji tego zadania :P Może i ja bym się skusiła  O:-) Póki co jestem antydzieciowa, ale kto wie, może też bym usłyszała jakiś głos  :))

Offline Kozka

• Kelly Wyjadacz
    • 50590512
« Odpowiedź #6013 dnia: 2010-09-25, 11:48:42 »
- nie bedzie mogl przystepowac do Komunii, zawrzeć ślubu w kościele, za to np. będzie mógł w nagłych przypadkach (np.wypadek komunikacyjny) rozgrzeszać   O:-)

Jesli po latach stwierdzi,ze nie chce byc nadal w zakonie,a bedzie juz po slubach,to tak nie do konca jest z ta Komunia Sw. to dziala tak jak malzenswto,jesli masz slub koscielny i sie rozwodzisz po spowiedzi lub tez i rozmowie z ksiedzem,mozesz przystepowac do Komuni Sw,ale tylko wtedy,gdy nie masz innego partnera,tak wiec,w przypadku Pada,jesli wyjdzie po zlozeniu slubow,a bedzie chcial przyjmowac Chrystusa,to nie moze byc w innym zwiazku.

...bo kto,kto jeśli nie Ty...

Offline Asiek

• Kelly Wyjadacz
« Odpowiedź #6014 dnia: 2010-09-25, 11:54:11 »
- nie bedzie mogl przystepowac do Komunii, zawrzeć ślubu w kościele, za to np. będzie mógł w nagłych przypadkach (np.wypadek komunikacyjny) rozgrzeszać   O:-)

Jesli po latach stwierdzi,ze nie chce byc nadal w zakonie,a bedzie juz po slubach,to tak nie do konca jest z ta Komunia Sw. to dziala tak jak malzenswto,jesli masz slub koscielny i sie rozwodzisz po spowiedzi lub tez i rozmowie z ksiedzem,mozesz przystepowac do Komuni Sw,ale tylko wtedy,gdy nie masz innego partnera,tak wiec,w przypadku Pada,jesli wyjdzie po zlozeniu slubow,a bedzie chcial przyjmowac Chrystusa,to nie moze byc w innym zwiazku.
Dziewczynki, rozróżnijcie śluby od święceń... To są zupełnie dwie inne sprawy. Po ślubach wieczystych nawet jak odejdzie- może zawrzeć związek małżeński, może przyjmować kKo,unię itp., natomiast po święceniach żeby tak było musi dostać od Stolicy Apostolskiej unieważnienie święceń -oczywiście można dostać tylko w uzasdanionym przypadku. Jeśli nie to będzie tak jak napisałyście powyżej.

Śluby i święcenia to nie jest to samo...